توقیف مجوز عکاسی ۲۵ تن از عکاسان رسانه های تهران از سوی وزارت ارشاد

Friday, February 18, 2011

کارت های نزدیک به ۲۵ تن از عکاسان خبری مطبوعات و رسانه های مختلف تهران را معاونت مطبوعات خارجی وزارت ارشاد از آن ها پس گرفته و عکاسی در سطح شهر برای آن ها ممنوع است.
به گزارش یک منبع آگاه از تهران، این معاونت دلیل توقیف مجوزهای عکاسی را مشاهده شدن این ۲۵ عکاس در حین عکاسی از تجمع های اعتراضی مردم در روز ۲۵ بهمن اعلام کرده است.
هر روز از سوی معاونت مطبوعات خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامکی با مضمون ممنوعیت عکاسی در سطح شهر برای تمامی عکاسان خبری ارسال می شود به استثنای روز پنج شنبه 28/11/89 که در پیامکی اعلام کرده بودند عکاسی از راهپیمایی دولتی و نمایشی نمازگزاران نماز جمعه مجاز است. 

Balatarin Donbaleh Mohandes Delicious Digg Stumbleupon Furl Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other Subscribe to Feed

تصویری از پیامک وزارت ارشاد با دو استاندارد متفاوت از اجازه ی عکاسی در تجمع‌های تهران

Thursday, February 17, 2011

هر روز از سوی معاونت مطبوعات خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عکاسان خبری سطح شهر تهران پیامکی بدین مضمون ارسال می‌شود که: «فوری، با سلام، به اطلاع می‌رساند مجوزی برای فعالیت سطح شهر جهت برنامه های امروز27/11/89 صادر نشده است. لطفا رعایت فرمایید.»
اما صبح روز پنج‌شنبه 28/11/89 پیامکی با این مضمون به عکاسان خبری ارسال کرده اند که :«با سلام، به اطلاع می رساند نمایندگان داری کارت خبری معتبر مجاز به پوشش نماز جمعه و راهپیمایی مردم انقلابی تهران در تاریخ 29 بهمن ماه می باشند.»

عجب از دولتی که مدعی داشتن آزادی رسانه است و از یک سو برای نشان دادن کارناوال نظامی-نمایشی خودش عکاس و خبرنگار دعوت می‌کند و نقل و شیرینی می‌افشاند و برای روز راهپیمایی‌ جنبش سبز عکاس و خبرنگار را با پیامک و تهدید روانی در خانه حبس می‌کند. 


Balatarin Donbaleh Mohandes Delicious Digg Stumbleupon Furl Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other Subscribe to Feed